Z cest (staré časy)

UFO ze starých časů

Jen si to představte…

Je hezký jarní den někdy na přelomu 60. a 70. let a na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích zastavují dva italské vozy. Jedním z nich je poměrně „profláklý“ FIAT 125, tím druhým je něco, co oko Čechoslováka nespatří každý den.

FERRARI DINO 246/206 GT se v Česku až po revoluci. Kdysi dávno však „jen tak“ zaparkovalo na náměstí na jihu Čech!

Kolemjdoucí byli jako u vytržení a legendární DINO si detailně prohlíželi. Je až úsměvné, jak DINO klidně zaparkovalo vedle (tehdy naprosto běžného) českokrumlovského Trabantu 601 Combi. Koneckonců, v dávných časech se člověku nepoštěstilo vidět takový vůz ani na obrázku a úzké, placaté výpočetní centrum s fotoaparátem v kapse bylo vzdálené sci-fi! Přesto se podařilo vůz zachytit na fotografii.

Vůz byl registrován v italské provincii Reggio Emilia, jejímž centrobodem je stejnojmenné hlavní město. Dlouhou dobu byl tento region zaměřeným na zemědělství a typickým produktem je Parmezán, či Lambrusco.

Ačkoli vůz nebyl registrován v Československu, měli bychom si zde jeho krátký výskyt připomenout. Nemohu vyloučit ani potvrdit, zdali v Československu někdo vlastnil před revolucí Ferrari, návštěvy zpoza železné opony nám alespoň na moment připomínali krásu zahraničního designu.

Zdroj fotografií: Archiv 90s CZECH ROADS.