Výstavy

Tři fragmenty z Brna (2003)

Autosalon v Brně přinášel pravidelně automobilové novinky a legendy dlouhá léta. Ročník 2003 byl skutečně silný. Světovou premiéru zde mělo BMW E60, nechybělo ani FERRARI ENZO. Je až neuvěřitelné, jak rychle běží čas.

MAZDA RX-8

Právě se díváte na fotografie z představení MAZDY RX-8 na brněnském autosalonu roku 2003. Dovolte mi zdůraznit fakt, že příští rok budou tyto fotografie 20 let staré.

PORSCHE CARRERA GT

PORSCHE CARRERA GT mě svou nadčasovostí fascinuje dodnes. V první polovině 0. let se na našich silnicích objevily minimálně dva kusy. Jedna Carrera GT patřila Radovanu Krejčířovi, druhá hokejistovi Romanovi Čechmánkovi.

HYUNDAI COUPÉ GT V6

O značce Hyundai se v rámci tohoto projektu často nezmiňujeme. Pevně však doufám, že HYUNDAI COUPÉ zanechal v některých z vás silné emoce a vzpomínky (nejen) na hraní videoher.

Druhá generace COUPÉčka svým designem překvapila a jsem přesvědčen, že jen v pozitivním slova smyslu. Při vzpomínkáých na vzhled faceliftu generace první – typ RD2 – se dodnes mnohým ježí chlupy na těle.

COUPÉ (na určitých trzích též známé jako Tiburon) prošel celkem třemi facelifty během své produkce (2001 – 2008). V nabídce byly tři typy motorů od 1.6 až po 2,7 V6.

Cena Coupé začínala na českém trhu na 649 tis. Kč.

Zdroj fotografií: soukromý archiv pana Radima Sochy. Děkuji za zaslání a důvěru.