Srazy Tuning

Slovenský supersport (2004)

Slovenská firma K-1 ENGINEERING produkuje od roku 2002 model ATTACK.

ATTACK je dvoumístný roadster, v jehož středu dřímá trojlitrový motor V6 z FORDu MONDEO ST220, pohánějící zadní nápravu. Zajímavostí je, že Ford postupně vyřadil motor z ST220 z výroby a lidé, kteří měli zájem o Attack, dávali do vozu jiné motory, nejčastěji K20A2 z Hondy Civic Type-R.

Zajímavostí je, že v roce 2003 byl celokarbonový K-1 Attack věnován vývojovému týmu na west Philadelphia Learning Academy s cílem vybudovat první hybridní supersport. V roce 2004 byl projekt dokončen a o rok později vyhrál v soutěži International fuel efficiency competition, kde porazil velké automobilky typu Honda, Toyota nebo Tesla. A v roce 2006 se ten samý scénář opakoval! Concept byl schopen jet z 0 na 100 km/h za 3.5 vteřiny.

Běžným klientům společnosti bylo dodáno několik desítek automobilů, mezi prvními byly Kit Cary, později i cestovní modely Attack Roadster. Dodávali do USA, Holandska, Německa, Slovinska, Rakouska, Spojených arabských emirátů a Ruska.

Vůz na fotografii byl zachycen roku 2004 na tuning show v Hradci Králové. Český kus byl registrován v Karlovarském kraji a svého času vozil poznávací značku 1K2 6868.

Auto je stále v provozu a je registrováno ve východních Čechách.

Zdroj: soukromý archiv pana Radima Sochy. Děkuji za sdílení a důvěru.