VHS Z cest (90. léta)

VIDEO: SVATBA (1994)

V devadesátých letech se stalo nespočet pozitivních a hezkých událostí. Mezi nimi nesměly chybět i ty nejradostnější, plné lásky.

V dubnu roku 1994 si řekli své ANO i rodiče pana Vladimíra Másilka. Na záznamu je jejich cesta ze Staré Boleslavi na Staroměstské náměstí v Praze. Ne každému se v té době poštěstilo získat na svatební cestu zánovní vozy, v případě rodičů pana Vladimíra se jednalo o OPEL CALIBRA a OPEL FRONTERA.

Pokaždé, když přijde řeč na svatbu se Vladimirova máma naštve, jelikož cesta neprobíhala přesně podle její představy. Řidiči svatební kolony zamířili ze Staré Boleslavi rovnou na dálnici a kompletně se vyhnuli Brandýsu nad Labem. Máma byla domluvena se spolužáky, že jim zamávají, až pojede kolona přes Brandýs. Bohužel k tomuto euforickému zážitku nikdy nedošlo.

O pár let později se narodil i Vladimir a na vozy mu nezůstalo mnoho vzpomínek. Ve Fronteře prý byly typické chlupaté leopardí potahy a Calibra měla motor 2,5 V6!

Později přešla Vladimirova rodina ke Škodovkám, následně k Volkswagenům. Údajně byly jejich vozy značky Opel velice poruchové.

Zdroj: Soukromý archiv pana Vladimíra Másilka. Děkuji za zaslání a důvěru.