Z cest (90. léta)

První opravdové auto (1994)

V první svobodné dekádě se stala spousta kuriózních příběhů, o jednom z nich nám napsal pan Viktor:

„Dovolím si vzpomenout mé první „opravdové“ auto – CHEVROLET CAMARO BERLINETTA s motorem 2.8 V6 z roku 1985, který jsem koupil v bazaru Auto Evropská někdy v roce 1994.

Dva roky poté mi původní prodejce vozidlo ukradl. Chlapa jsem našel, auto už neměl a místo toho mi nabídl ojetý Fiat Croma. Když jsem si pro něj jel, stihla ho sebrat policie a šel sedět.

Jako kluk s čerstvými papíry jsem s autem brázdil Špindl a okolí, zažíval první lásku k motorům a holkám, které jsem okolo silnic posbíral a svezl. Na auto se toho nedalo moc sehnat, obzvláště literatura a již tehdy jsem se začal zaobírat myšlenkou, dovážet do ČR manuály a monografie a po nějakém čase jsem založil nejdříve server USMotors.cz a následne TechBooks.cz, který se dodnes zabývá dovozem technické literatury.

Docela by mě zajímalo, kde auto dnes je… Omlouvám se za kvalitu fotek, byly pořízeny na již tehdy prošlý Polaroid.“

Láska k autům vás může přivést na různá místa a k různým činnostem. Vůz pana Viktora byl zařazen na seznam vozů, po jejichž osudu budeme pátrat.

Třetí generace Chevroletu Camaro měla i svůj sesterský vůz. Na platformě F-Body je postavena i třetí generace PONTIACu FIREBIRD. Jeden takový byl vlastněn na druhém konci republiky – v okresu Frýdek-Místek. Příběh tohoto vozu vozu naleznete zde.

Zdroj: soukromý archiv pana Viktora Vlčka. Děkuji za zaslání a důvěru.