Z cest (počátek 21. století)

NAPSALI O NÁS: auto.cz

Redakce auto.cz napsala krásný článek o našem projektu. Za všechny sledující děkuji, velmi si toho vážíme, a proto přikládáme další krátkou fotovzpomínku.

Na fotografii je máma našeho sledujícího Nicolase na firemním výletu, v pozadí MERCEDES-BENZ R129, tzv. „žehlička,“ ŠKODA FELICIA FUN, RENAULT 11 nebo VW GOLF druhé generace. Fotografie vznikla v Brně přibližně mezi lety 2000 – 2002.

Mercedes byl registrován v okresu Most v roce 1997, získal tzv. „protekční“ alfanumerickou kombinaci – MOJ 99-99.

Kompozice fotografie je naprosto výstižná a skvěle reflektuje dobu – dnes již klasické vozy doplňují ponožky v sandálech, tepláky adidas, nechybí ani ✌.

PRO NOVÉ SLEDUJÍCÍ – KRÁTKÉ SLOVO O NAŠEM PROJEKTU

Projekt 90s CZECH ROADS se specializuje se na publikaci historických fotografií a příběhů ZÁPADNÍCH vozů, vlastněných v České republice v 90. letech a na počátku nového milénia.

Obecně panuje povědomí, že se po českých silnicích proháněly pouze vozy domácí výroby nebo vozy vyrobené ve zemích bývalého východního bloku. Není tomu tak! V Česku bylo vlastněno mnoho zajímavých vozů z kapitalistických zemí a často se k nim vážou kuriózní příběhy.

Bez vás, našich sledujících a fanoušků, by to nešlo. Pokud se chcete podílet na tomto projektu a vlastníte historické fotografie z tohoto časového období, prosím, neváhejte a kontaktujte nás. Fotografie ze soukromých archivů jsou vždy ty nejlepší.

Náš mail: info@90sczechroads.cz

CO NÁM VADÍ A NEVADÍ?

Sdílet data je potřeba, to víme všichni, a proto nám sdílení fotografií, publikovaných v rámci tohoto projektu, nevadí, POKUD řádně uvedete zdroj.

Stává se nám, že si někdo „vypůjčí“ fotografii od nás a neuvede zdroj, čímž ochuzuje sebe a ostatní. Jednak se vynechávají důležité informace o fotografii, někdy i překrucuje historie, jednak si neváží naší činnosti a času, který do tohoto projektu vkládáme. Mějte prosím na paměti, že to všechno pro vás děláme zcela zdarma.

Uvedením zdroje zvyšujete dosah – šíříte povědomí o tomto projektu, což může vyvolat chuť dalších pamětníků s námi zavzpomínat. Pokud vás naše příspěvky baví, uvádějte zdroj, jen tak bude podobných a zajímavých fotek víc a víc. Jen s vaší pomocí jsme schopni složit mozaiku ze střípků minulosti.

DĚKUJI A PŘEJI PŘÍJEMNOU ZÁBAVU PŘI PROCHÁZENÍ PUBLIKOVANÝCH FOTOGRAFIÍ ?

Zdroj fotografie MB R129: soukromý archiv pana Nicolase Lazarika. Děkuji za zaslání a důvěru.