Sport

Jak jsem jen mohl zapomenout ? (1994)

To je otázka, kterou si pokládám při prohlížení této fotografie. Za poslední 2 roky jsem napsal na sociální sítě a web 813 příspěvků a přesto se mi dařilo úspěšně přehlížet auto, které je němým svědkem doby už od konce 80. let 20. století.

Jak jsem jen mohl zapomenout na spolehlivého bojovníka – SUZUKI SWIFT, které bylo vidět v téměř v každé ulici? Spolehlivost Swiftu druhé generace je znát na našich cestách dodnes a i přesto, že je více než 30 let starý – je stále hojně vidět na českých silnicích.

Neopomíjejme i fakt, že je Swift často importován ze zahraničí i v současnosti. Majitelé si ho zkrátka pochvalují a v podstatě nemají důvod měnit. Dokud neshnije – slouží.

Swift druhé generace se samozřejmě prodával i u nás a za pár korun vám dal neuvěřitelnou spolehlivost.

Cena Swiftu – byl (a stále je) velmi dostupný!

Základní provedení 1.3 GS stálo 339 tis. Kč, provedení 1.6 GLX stálo 435 tis. Kč. Nejvýkonnější, sedmdesáti čtyř kilowatový Swift o objemu 1.3 – edice GTi – byl také k dostání na českém trhu za krásných 419 tis. Kč. (uvedený ceník je pro rok 1995)

Most ’94

V roce 1994 uspořádala pražská firma Contest (autorizovaný dovozce Suzuki) testovací akci modelu Swift na mosteckém okruhu. K dispozici byly čtyřdveřové sedany, tří a pětidveřové hatchbacky.

Největší fronta se však stála na nejvýkonnější Swift 1.3 GTi, ze kterého byli zákazníci velmi nadšeni. A právě na něj vzpomínáme v rámci dnešní fotovzpomínky.

Kus na fotografii byl registrován v roce 1993 v Praze.

Zdroje

Fotografie: Auto Tip 17/94; V. Löbl.
Ceník: Svět motorů 1995