Hudební tip Reklamy

Dobrá muzika je základ!

Uplynulo mnoho let od doby, kdy jsem si dobrovolně pustil rádio. Rádia v České republice z 99% stojí za nic. Komerční hudba protkaná slušnou porcí reklamy mě opravdu neláká. Nutno dodat, že současnou popovou hudbu, která v rádiích převažuje opravdu nemusím.

Jednoho dne večer, když ještě neplatil zákaz vycházení po 21. hodině, jsem vyrazil na klasickou noční projížďku Prahou. Atmosféra zářivě osvětlených památek, noční vzduch a také zdravý a hutný zvuk motoru prospívá nejednomu vášnivému řidiči.

Toho večera jsem si doma zapomněl AUX kabel, a proto jediná možnost poslechu hudby byla zapnout rádio. A pak se to stalo! Rádio při automatickém vyhledávání naladilo frekvenci 90,7 FM – COLOR MUSIC RADIO a spadla mi brada!

Každou sobotu večer běží na tomto rádiu pořad Lahůdkářství, jehož moderátorem je pan Jakub Melín. Lahůdkářství je pořad, ve kterém hrají ty nejšťavnatější pecky 70. a 80. let. Říkáte si, že je spousta rádií, kde hrají oldies, tak proč z toho dělám takové haló? Lahůdkářství je jiné. V prvé řadě jde o žánry, které uslyšíte – od klasického funky, disca, blackmusic až po novou vlnu, oldschool elektro, synthpop a italo disco. Není to brak, který po nocích plodí rádio Impuls. Nejenom, že často hrají songy přímo z vinylu, ale skoro pokaždé hrají to, co jinde opravdu neuslyšíte. Zapomenuté songy a jejich zcela nedostupné verze, exkluzivní remixy a po půlnoci dokonce hrají dlouhé, rozšířené verze songů.

Hlavou a srdcem pořadu je pan Jakub Melín. Z rozsahu vědomostí o muzice, který má a prezentuje, mi jde opravdu hlava kolem. Dlouho se mi nestalo, že bych z rádia slyšel hovořit moderátora, který se opravdu vyzná v tom, co dělá. Podává detailní fakta a zajímavosti o tom, co hraje a především hovoří věcně, inteligentně a poutavě. Myslel jsem si, že většinu oldschoolové hudby ze 70. a 80. let již znám, ale pořad Lahůdkářství mě umístil zpět do křesla, donutil mě poslouchat a učit se.

Pořad běží vždy v sobotu od 20. hodiny večerní přibližně do 2. hodiny ranní na COLOR MUSIC RADIU. Naladíte jej ONLINE nebo na klasických FM frekvencích v Praze a středních Čechách (90.7 FM), v Brně a na jižní Moravě (92.4 nebo 99.4 FM), v Karlovarském kraji (98.6 FM), v Opavě (90.1 FM) nebo v Českém Krumlově (92.5 FM).

Další vysílání bude opět dnes a já už se velmi těším, co nového uslyším.

DODATEK: nejedná se o placenou reklamu, pouze jsem vám chtěl dát tip, jak se hudebně obohatit. ???

Abychom se drželi hlavního tématu tohoto projektu, přikládám dvě dobové reklamy na autorádia a jedno neobyčejné vozidlo.

První reklama je na autorádia PHILIPS DC 722 a DC 012, poskytované i s CD měničem (90. léta). Druhá reklama na autorádia JVC je z roku 2000!


A pak tady máme něco opravdu výživného. Jedná se o speciálně upravený VOLKSWAGEN GOLF 1.8 GL PIONEER.
Vůz byl napěchovaný perfektní zvukovou technikou pro auta. Měl měnič kompaktních disků Pioneer CDX-P 1210, autorádio Pioneer KEH-P 9200, subwoofer s průměrem 30 cm v kufru auta – tato špičková technika byla instalována v roce 1995!

Zdroj: Svět motorů 25/95
Foto: Alena Nosková