Garáž

Digitální hvězda (2003)

OPELy KADETT E se u nás objevovaly už po revoluci, kdy byly častým dovozovým artiklem prodejců ojetin. Málokdy se našel v devadesátkách bazar, který by neměl tento typ vozu ve svém portfoliu.

Kadetti byli hvězdy extrémního tuningu a zároveň lidovým „přibližovadlem“ v 90. a 0. letech. Během uplynulých patnácti let klesl počet hezkých kusů, v naší zemi, na úplné minimum.

Čas ovšem plynul a spousta Kadettů posléze „umřela“ nejen díky korozi, ale také díky tuningu, kde byla spousta vozů usmrcena. V 0. letech byla totiž cena Kadettu už přijatelná, díly byly cenově dostupné i pro mladší lidi a tak byl Kadett častou volbou pro tuning. V dnešní době je tedy téměř nemožné vidět krásný, nezhuntovaný kus v sériovém stavu.

Na fotografii z roku 2003 pózuje náš sledující Tomáš A. s čerstvě opraveným Kadettem E GSi 16V, registrovaným v okresu Trutnov. Vozu nechyběly ani ikonické digitální budíky.

A další fotografie Kadettů naleznete zde. Určitě nepřehlédněte vzpomínku pana Lukáše B., který vzpomenul na svůj Kadett GSi, jenž ho provází téměř celý život.

Zdroj fotografie: soukromý archiv pana Tomáše Arnošta. Děkuji za zaslání a důvěru.