Autosalony

Slunce září! (1993)

Původní plzeňská prodejna vozů Mercedes-Benz se nacházela svého času u místního výstaviště. V roce 1993 se v něm objevil jistý žlutý objekt. O co šlo? To nám popsal pan Radek K.:

Podzim ’93

„Byl podzim 1993 a já chodil do druháku na střední. V Plzni u výstaviště byla tehdy prodejna vozů Mercedes, okolo které jsem poměrně často jezdil tramvají na autobusák. Jednoho dne se v salonu objevilo žluté FERRARI 348 SPIDER. Doslova v té výkladní skříni svítilo a lákalo, abych se na něj šel podívat.

Ferrari 348 září v plzeňském showroomu Mercedes-Benz.

Pár dní na to jsem si koupil svůj první fotoaparát a hned ze školy jsem jel do showroomu Ferrari vyfotit. Tehdy to bylo jako z říše snů, jen tak stát vedle Ferrari.“

Předinternetová doba

Mnoho (převážně mladších) lidí si neuvědomuje, jak velký zážitek bylo auto tohoto typu vidět v předinternetové době. Štěstí bylo, když se auto objevilo v časopisu a my jsme si jej mohli vystřihnout a nalepit například do školního sešitu. Obrovské štěstí měl pan Radek, který vůz spatřil na vlastní oči.

Interiér Ferrari 348 Spider.

Cena vozu byla stejně zářivá a výrazná jako auto samotné – 4 395 000 Kč. V roce 1993 astronomická suma. Po přepočtu na dnešní peníze se cena pohybuje v cifrách přes 11 mil. Kč!

V roce 1994 se prodej Mercedesů přesunul na Domažlickou třídu v Plzni, kde sídlí dodnes. Další osud tohoto Ferrari je bohužel neznámý.

Zdroj: soukromý archiv pana Radka Kočky. Děkuji za zaslání a důvěru.