Z cest (90. léta)

Návštěva GURU RACING GARAGE

ADT 37-11

Přátelé, za celou dobu existence projektu 90s CZECH ROADS se mi pouze dvakrát stalo, že bych měl možnost se svézt ve voze, který byl zveřejněn u nás na historické fotografii. Nutno dodat, že vynechávám vozy, které patřily členům mé rodiny – Opel Ascona mého dědy a Renault 15 mých praprarodičů.

Před pár měsíci jsem dostal pozvání do GURU RACING GARAGE (@guru.mx5), avšak vzhledem k současné situaci jsem návštěvu bral pouze jako zbožné přání, které by se mohlo splnit v budoucích měsících, možná letech. Bohužel, dynamika našich životů se nyní prakticky vytratila. Dny splývají a já se rozhodl, že projednou vyrazím ven z domu. Už se to nedalo vydržet…

Vybaven negativním testem a respirátorem jsem tedy přijal pozvání a vyrazil do GURU RACING GARAGE. Byl jsem grandiózně přijat a strávil jsem tam příjemné dopoledne. Byl jsem svědkem velkolepého spuštění MAZDY MX-5 NA s dnes již prehistorickou poznávací značkou ADT 37-11. Ano, poštěstilo se mi vidět vůz, který je nedílnou součástí naší automobilové historie, naživo. Mazda dostala v uplynulých dnech drobný servis a onoho dne byla konečně již v provozu.

Obdržel jsem cenné relikvie s tematikou MX-5 a na závěr jsem dostal možnost se svézt po Praze. Se staženou střechou jsme brázdili ulicemi Prahy a i když mi bylo místy chladno, užíval jsem si každou vteřinu na maximum.

Když jsem sedal zpět do mého auta a vydal se domů, byl jsem naplněn obrovským pocitem štěstí a radosti. Michalova Mazda jezdí zkrátka famózně a svezení opravdu stálo za to. Michale, děkuji, že jsem mohl na moment opět naplno žít. O Guru Racing Garage zde určitě ještě uslyšíte.

Zdroj historické fotografie: Svět motorů 8/96

Historickou fotografii zaslal: @mr.__motor a @classiccars_in_prague

Současnost, foto: Daniel Bartovič