Autosalony

HP-EXCLUSIV, aneb největší luxus 90. let!

Firma HP-Exclusiv pana Zdeňka Holubovského byla v pořadí třetím dovozcem aut zn. FERRARI u nás.

Ačkoli se v některých médiích uvádí, že byli první, není tomu tak. Zcela prvním, kdo začal roku 1993 dovážet FERRARI k nám, byla firma BERVID stejnojmenného automobilového závodníka a podnikatele. Ta po velmi krátkém čase předala štafetu dalšímu prodejci – Prague Motor Cars, který ji okolo roku 1996 předal právě HP-Exclusiv.

Odkaz firmy pana Holubovského žije dodnes, poněvadž se v 0. letech přetvořila do dalšího prestižního subjektu Scuderia S.F. Praha, který se zabývá prodejem exkluzivních vozů dodnes.

HP-Exclusiv sídlil v 90. letech v budově Motokovu na Pankráci v Praze, a protože prodávali nejen vozy zn. Ferrari, ale luxusní auta obecně, stávalo se, že způsobovala velké pozdvižení. Někdy mezi lety 1997-98 prodali žluté LAMBORGHINI DIABLO VT a když s ním majitel projížděl Berounem, někdo zavolal policii s oznámením, že v Berouně lítá UFO! Tak to byly devadesátky se vším všudy, aneb Akta-X po česku…

Mimo řadu dalších zajímavých věcí společnost zařizovala například vozy pro Michaela Jacksona při jeho první a poslední návštěvě Prahy v roce 1996.

Příspěvek tvoří fotografie zdigitalizovaného a velmi raritního reklamního prospektu HP-Exclusiv z 2. poloviny 90. let a luxusní vozy, vystavené v showroomu v budově bývalého Motokovu na Pankráci (dnes City Empiria).

Zdroj fotografií a prospektu: Soukromý archiv pana Martina Kleina @modenamartin