Z cest (90. léta) Z cest (počátek 21. století)

Dětství s Calibrou

OPEL CALIBRA je nezapomenutelnou ikonou 90. let a tuningu. Jednu vlastnil i otec našeho sledujícího Štěpána M., který píše následující řádky:

„Zasílám fotografie sebe, když mi bylo cca 5-6 let a našeho milovaného auta OPEL CALIBRA 2.0 16V r. v. 1990 (bez airbagů, klimatizace a Recaro interiérem). Calibru si můj tatínek přivezl v roce 1996, údajně od manželky fotbalisty Radka Bejbla. Úžasné auto! Fungovalo jako jediné auto v rodině, což si v dnešní době crossoverů a SUV nedokážu představit.

S taťkou – milovníkem rybaření a mamkou – obdivovatelkou Českého Krumlova, jsme se každý rok vydali patřičně „plni“ na dovolenou. Nikdy nepochopím, jak jsme se tam vešli… Vždy si pamatuji, jak jsem ostatním dětem záviděl, že mají v jejich autech stahovací okno a své dveře. Teď bych si za tohle nejraději dal přes pusu… Calibra s námi absolvovala nespočet rodinných výletů a několik desítek tisíc šťastných kilometrů.

Sem tam se projevily dětské nemoci Opelu. Urezl výfuk, v zimě moc nestartovala, šíbr se hned po koupi rozbil, jednou po cestě vařila, potom zase upadla vodní pumpa atd.

V roce 2002 ji taťka vyměnil za novou Octavii liftback 1.8t 20v s koženým interiérem a modrou metalízou, kterou má mimochodem doteď. Calibra putovala k člověku, který na ni udělal ihned po koupi totální škodu. Měli jsme ji moc rádi. Mít ji znovu doma, je mým velkým snem…“

Zdroj: soukromý archiv pana Štěpána Matuly. Děkuji za zaslání a důvěru.