Garáž

Budějovické Preludium (1992)

Vzpomínáte si na své první auto? A co značka vašeho prvního vozu, zůstali jste u ní?

Pan Jaroslav Voříšek u značky Honda zůstal a dnes brázdí našimi silnicemi v novém Civicu Type-R. Vše ale muselo někde začít… V roce 1992 si pořídil svou první Hondu, konkrétně model Prelude 2. generace.

Prelude 2. generace se prodávala mezi lety 1982 – 1987. Byla první generací tohoto modelu, která měla vyklápěcí světlomety. Tento konkrétní vůz byl vyroben až v roce 1987, tedy v posledním roce, kdy se Prelude 2 prodávala. Pan Voříšek ji registroval v okresu České Budějovice až v roce 1992.

Toho času se už daly ojeté Prelude normálně sehnat i u nás. Díky netradičnímu vzhledu a vyklápěcím světlometům byl vůz jistojistě na našich silnicích nepřehlédnutelný.

Nezapomínejme, že v roce 1992 jsme ještě byli spojeni s naším sousedem – Slovenskem. Nálepka „CS“ na zadním skle, označující Českou a Slovenskou Federativní Republiku, nesměla chybět.

Model Prelude měl nakonec pět generací. Ta poslední se přestala vyrábět v roce 2001, což považuji za velkou škodu. Stylové a dostupné kupé v nabídce Hondy mi dnes zkrátka chybí.

Zdroj: Soukromý archiv pana Jaroslava Voříška. Děkuji za zaslání a důvěru.