HLEDANÝ VŮZ Výstavy

Milník a vůz za 20 milionů (1993)

Milí přátelé projektu 90s CZECH ROADS,
V uplynulých dnech se nám podařilo na sociální síti Instagram přesáhnout hranici pěti tisíc sledujících. Je neuvěřitelné, kolik milovníků devadesátek je okolo nás.

Trošku „pozadu“ je naše sekundární sociální síť – Facebook – i tam se nám podařilo pokořit hranici 2 700 sledujících. Úžasné!

Děkuji vám mnohokrát! Bez vás by to prostě nešlo. Jste prostě skvělí!

CO SE NÁM PODAŘILO A CO NÁS ČEKÁ?

Podařilo se nám především vrhnout ostré světlo na devadesátky jako takové. Jak jsem tvrdil už při zakládání projektu – bylo to tady opravdu jiný, než si mnozí myslí. Podařilo se nám prokázat, že v Čechách byla vlastněna spousta exotických, muscle i tunerských klasik, zkrátka byli jsme více světoví, než si mnozí pamatují.

Podařilo se nám zorganizovat dvě krásná setkání, kterých se mnozí z vás zúčastnili. Dodnes mi někteří z vás píšou, že stále vzpomínají, a to mě velmi hřeje u srdce. Budou další, propracovanější a lepší! Plánujeme i setkání na Moravě a doufám, že se z řad pražských návštěvníků přidá co nejvíce. ?

A také se nám podařilo uspořádat soutěže o dobové magazíny. Je nutno připomenout i aktuální soutěž o ručně vyrobenou lampu z autodílů, kterou jsem si pro vás nachystal spolu se @steelhuntercustom.

A nejnovější úspěch – konečně byl spuštěn hlavní web tohoto projektu, kde budou žít vaše vzpomínky navždy.

DOBOVÉ FOTOGRAFIE

Jádrem oslavy tohoto milníku nebude nic jiného než pořádná bomba z devadesátek. O tu se postaral pan Jaroslav Hanus (www.czechferrari.cz), zaslal nám skeny fotografií z jeho soukromého archivu.

Mezi nimi byla i tahle fotografie z AUTOSHOW PRAHA 1993! Středobodem celé výstavy byl JAGUAR XJ220, který tam t. č. vystavovala společnost JAGUAR PRAHA. Tato firma byla založena počátkem 90. let a jejich ústřední moto znělo: „Chceme splnit sen těm, kteří na to mají.“

Není proto divu, že na Autoshow vystavovali vůz, který byl v té době zcela nejdražším v zemi. JAGUAR XJ220 stál bezmála 20 milionů korun. Cena XJ220 tedy dokonce převyšovala cenu Bugatti EB110 o 7 milionů.

Dle dostupných informací vlastnil jedno XJ220 pan Antonín Charouz. Není známo, zdali se jich u nás prodalo v devadesátkách víc. Přeci jen, je mnoho způsobů, jak se dá využít 20 milionů. ?

Zdroj fotografií: soukromý archiv pana Jaroslava Hanuse, děkuji vám za zaslání a důvěru.

Přikládám též dobové video z pořadu AutoMotoRevue, ve kterém je tento Jaguár zmíněn. Na youtube umístil účet StrojCasuCZ: