Srazy

Konec okresních časů (2002)

Málokdo ví, že poslední generací modelu LANCER EVOLUTION od japonské automobilky MITSUBISHI, která stihla být přihlášena s okresními poznávacími značkami, je generace sedmá.

Ta se začala prodávat až v březnu roku 2001 a faktem je, že až do konce roku 2002 se mohly vydávat okresní poznávací značky. Pokud jste vůz registrovali po roce 2001 v okresu mimo Prahu a Střední Čechy, mohlo se stát, že jste obdrželi ještě registraci okresní. Výjimkou nebylo ani toto EVO 7, které pravděpodobně patřilo závodnímu týmu MOTORSPORT KOPECKÝ.


MOTORSPORT KOPECKÝ

„Tým Motorsport Kopecký dlouhodobě úzce spolupracuje s továrním týmem Škoda Motorsport. Již v letech 1992 – 1993 byl Josef Kopecký jezdcem této stáje a Škodu Motorsport reprezentoval v závodech automobilů na okruzích.

Josef Kopecký býval vynikajícím jezdcem na motokárách, závodech na okruzích a v závodech do vrchu. Nad všemi jeho úspěchy ční zisk titulu Mistra Evropy v závodech automobilů do vrchu z roku 1994. Titulu, který získal jako vůbec první jezdec v celé nejen české, ale i československé historii.

Mezi největší úspěchy týmu Motorsport Kopecký patří projekt z let 2006 a 2007, kdy stáj připravovala pod hlavičkou Czech Rally Team Škoda – Kopecký rallyový speciál nejvyšší specifikace Škoda Fabia WRC pro závody mistrovství světa.“(1)


Tým sídlí v Kostelci nad Orlicí – městě, které jednoznačně spadá do okresu Rychnov nad Kněžnou, kde bylo registrováno i toto bílé Mitsubishi EVO 7.

Fotografie byla pořízena ve Valašském Meziříčí roku 2002.


  1. Zdroj informací o Motorsportu Kopecký: webová stránka týmu
  2. Zdroj fotografie: Soukromý archiv pana Radima Sochy. Děkuji za zaslání a důvěru.